Bożonarodzeniowe dekoracje z makaronu

W naszej kuchni można znaleźć bardzo często nie tylko sól, która przyda nam się do wykonania ozdób z masy solnej, ale również makaron. Jak się okazuje, ten kulinarny dodatek także można wykorzystać do zrobienia bardzo efektownych dekoracji bożonarodzeniowych. Takie ozdoby mogą zawisnąć na choince bądź stanąć na okiennym parapecie lub stole.

Wykonanie dekoracji z makaronu wcale nie jest trudne, a na dodatek kosztuje bardzo niewiele. Co więcej, zaletą tego rodzaju ozdób jest fakt, że możemy do ich stworzenia wykorzystać bardzo wiele różnych rodzajów makaronów. Do tego potrzebny będzie nam klej oraz kolorowe farby. W ten sposób przygotujemy nastrojowe dekoracje świąteczne, które z całą pewnością wzbudzą zachwyt i zdumienie u naszych gości.

Ozdoby z makaronu najpiękniej wyglądają na choince, ale można je również wykorzystać na przykład do przystrojenia świątecznego stołu. Zabawa z wykonywaniem makaronowych ozdób na pewno przypadnie do gustu także naszym dzieciom, więc warto je zachęcić do tego rodzaju twórczości. W ten sposób można wykonać aniołka z makaronu, choinkowe łańcuszki czy mnóstwo różnego rodzaju innych ozdób.

Jeśli chcemy uzyskać efektowną ozdobę, wówczas możemy wykonać na przykład choinkę z makaronu. Do jej zrobienia będziemy potrzebować makaron (może to być makaron o różnych odmianach), klej oraz kawałek tektury. Z tektury wycinamy szablon choinki, tak aby stał się on dla nas podstawą do wykonania dalszych czynności. Dopiero później można zacząć przyklejać makaron.

Wykonaną w ten sposób makaronową choinkę można dodatkowo udekorować według własnego pomysłu. Możemy ją spryskać lakierem, pomalować farbą lub też posypać dekoracyjnym brokatem. W ten sposób otrzymamy oryginalną ozdobę, która bardzo ładnie będzie prezentować się na świątecznym stole. Taki drobiazg może także posłużyć nam za bożonarodzeniowy drobiazg dla bliskiej osoby. Wystarczy jedynie go ładnie zapakować.

Równie prosty w wykonaniu jest aniołek z makaronu. Do stworzenia makaronowego aniołka najlepiej jest wykorzystać makaron typu duże rurki, ale nie tylko. Włosy aniołka można zrobić na przykład z makaronu świderki. Poszczególne elementy wystarczy ze sobą posklejać, a następnie całość efektownie ozdobić. Do dekoracji aniołka można wykorzystać nieduże makaronowe gwiazdki, które nadadzą całości bardzo ładnego wyglądu.

Podczas wykonywania bożonarodzeniowych ozdób z makaronu warto zaopatrzyć się w specjalny pistolet do klejenia, zwłaszcza jeśli nie chcemy brudzić rąk klejem wyciskanym z tuby. Takie narzędzie ułatwi nam pracę, a koszt jego zakupu nie jest zbyt duży. Pistolet umożliwia dodatkowo znacznie bardziej precyzyjną pracę, co podczas robienia ozdób jest także bardzo istotne.