Pomysły na przystrojenie stołu na Wigilię

Zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka i wraz z rodziną zasiądziemy do wigilijnej kolacji, musimy zadbać o odpowiednią aranżację stołu. Stół możemy przyozdobić samodzielnie wykonanymi drobiazgami, takimi jak na przykład stroiki z szyszek. Bardzo istotne znaczenie ma właściwie dobrana kolorystyka, która nie powinna być zbyt przytłaczająca.

Do dekoracji wigilijnego stołu można ponadto wykorzystać akcesoria, które nabędziemy w sklepie z artykułami ozdobnymi. Możemy zdecydować się na zakup lekkich łańcuchów wykonanych z błyszczącej folii, które mogą nam posłużyć również do ozdobienia prezentów pod choinkę. Takie łańcuchy sprawią, że cała aranżacja świątecznego stołu nabierze niepowtarzalnego blasku.

Wigilijny stół możesz zaaranżować zarówno w zdecydowanych, jak i stonowanych barwach. Jeśli jesteś zwolenniczką tradycyjnych rozwiązań, wówczas możesz postawić na udekorowanie stołu bielą. Biel sama w sobie jest barwą odświętną i na ogół kojarzącą nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Warto wyjąć z szafki klasyczną zastawę i nakryć z tej okazji stół wykrochmalonym obrusem.

Aby dekoracja wigilijnego stołu nabrała połysku i elegancji, warto postarać się o wprowadzenie złotych i srebrnych elementów. Biała zastawa bardzo ładnie będzie komponować się ze złocistymi dodatkami oraz z zielonymi gałązkami. Jeśli marzy nam się romantyczny nastrój, wówczas klasyczne złoto i srebro możemy zastąpić elementami w kolorze delikatnego różu lub błękitu.

Istnieje wiele pomysłów na przystrojenie stołu na Wigilię, a to, w jaki sposób będzie prezentować się nasz stół w tym uroczystym dniu, zależy przede wszystkim od naszej kreatywności. Uzupełnieniem takiej dekoracji mogą być rozmaite świece oraz świeczniki, które wprowadzą wszystkich domowników oraz gości w odświętny nastrój. Na stole mogą też pojawić się serwety w bożonarodzeniowe ozdoby.

Pięknie nakryty stół na wigilijną wieczerzę z całą pewnością wprawi nas w radosny, świąteczny nastrój. Podstawowe dodatki do aranżacji stołu to przede wszystkim obrus, serwetki oraz świece. Takie elementy powinny zachwycać minimalistycznym i eleganckim wyglądem, tworząc oczywiście jedną, spójną całość. Na stole możemy też ustawić ozdobne świece.

Do udekorowania wigilijnego stołu można także śmiało wykorzystać szklane naczynia oraz wazony, w których możesz poukładać rozmaite ozdoby. Bardzo ładnie na stole będą wyglądać również szklane świeczniki. Ich kolorystyka powinna być jednak starannie dopasowana do pozostałych dekoracji. Można też zestawiać ze sobą drobiazgi na zasadzie kontrastu. W ten sposób na pewno uda nam się uzyskać bardzo ciekawy i oryginalny efekt.