Stroiki i wieńce z szyszek zrób to sam

Jednym z piękniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia jest szyszka. Szyszki znakomicie sprawdzają się do przygotowywania rozmaitych dekoracji świątecznych, głównie z tego względu, że są bardzo trwałe i zarazem proste do przyozdobienia. Stroiki i wieńce z szyszek można wykorzystać do udekorowania domu, tak samo jak oryginalne ozdoby z masy solnej.

W wielu domach z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia bardzo często na drzwiach pojawia się wieniec z szyszek. Taki wieniec możemy samodzielnie przygotować z następujących materiałów: obręcz styropianowa, pistolet z klejem, szyszki, pędzel oraz farba akrylowa (najlepsza będzie o kolorze brązowym lub zielonym).

Obręcz ze styropianu należy pokryć starannie farbą, tak, aby nie prześwitywały nam białe miejsca. Następnie należy wieniec osuszyć i przygotować szyszki. Szyszki naklejamy na obręcz przy pomocy kleju (aby uzyskać naprawdę ładny efekt, starajmy się przyklejać je możliwie jak najbliżej siebie). Puste miejsca natomiast można uzupełnić łuskami z szyszek bądź wetknąć w nie jodłowe gałązki.

Bardzo proste w wykonaniu są również ozdoby z szyszek na choinkę, które można wykorzystać do przyozdobienia bożonarodzeniowego drzewka. Do zrobienia takich dekoracji należy przygotować szyszki, kawałki kolorowych tasiemek, złotą lub srebrną farbę, śrubki, pędzel oraz inne drobiazgi do dekoracji (perełki, koraliki, brokat).

Najpierw do każdej szyszki należy przymocować śrubkę, która posłuży nam do przymocowania wstążeczki do ozdoby. Szyszkę można pomalować farbą, aby nadać jej świątecznego klimatu. Można pomalować szyszkę całą bądź jedynie niektóre jej elementy, na przykład końcówki łusek. Najczęściej do tego celu wykorzystywana jest złota farba, ale piękny efekt uzyskamy również sięgając po farbkę srebrną.

Gdy farbka wyschnie, do szyszkowej ozdoby na choinkę możemy przymocować tasiemkę. Takie dekoracje są już gotowe do powieszenia na drzewku. Możemy je również udekorować w dowolny sposób, na przykład przyklejając klejem błyszczące koraliki czy perełki.

Z szyszek możemy też wykonać wiele innych ozdób. Na świątecznym stole na przykład bardzo ładnie będzie wyglądał stroik z szyszek, który również możemy przygotować całkiem samodzielnie. Do wykonania takiego stroika potrzebne są szyszki, gałązki jodły, drut oraz klej. Z gałązek jodły wykonujemy specyficzny okrąg, podwiązując gałązki kawałkami druta. Do stroika następnie przymocowujemy szyszki.

W samym środku świątecznego stroika z szyszek możemy umieścić niewielką świecę. Taki dekoracyjny stroik będzie bardzo ładnym uzupełnieniem aranżacji stołu na Boże Narodzenie. Stroik możemy też umieścić w każdym innym, dowolnym miejscu naszego mieszkania.