Artykuły świąteczne z brokatem

Już na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach pojawia się bardzo duża ilość ozdób na choinkę i nie tylko. Wśród nich są również przepiękne artykuły świąteczne z brokatem. Jeśli jednak nie chcemy przepłacać za tego rodzaju dekoracje, warto postarać się o ich samodzielne przygotowanie. W krótkim czasie możemy stworzyć nie tylko efektowne ozdoby z szyszek, ale również mieniące się brokatem drobiazgi.

Brokat jest bardzo często wykorzystywany do przyozdabiania świątecznych ozdób. Te błyszczące i metaliczne drobinki sprawiają, że nawet najzwyklejszy w świecie artykuł może zamienić się w prawdziwe cudo. W sprzedaży możemy nabyć brokat już nie tylko w formie sypkiej. Możemy zdecydować się również na zakup kleju z brokatem, który posłuży nam do ozdobienia wielu akcesoriów.

Wśród sklepowych świątecznych artykułów z brokatem możemy znaleźć chociażby bombki udekorowane mieniącymi się drobinkami. Jak się okazuje, takie dekoracje można wykonać samodzielnie i to właściwie w parę krótkich chwil. Wystarczy przygotować bombki (mogą być przezroczyste), klej z brokatem, pędzelek oraz kilka kawałków kolorowych wstążeczek.

Przed przystąpieniem do dekorowania bombki choinkowej brokatem postarajmy się, aby bombka była sucha oraz czysta. Tylko wtedy klej z brokatem będzie dobrze się przyklejał. Bombkę należy posmarować klejem w wybranych miejscach, starając się to zrobić możliwie jak najbardziej dokładnie. Bombkę po przyozdobieniu brokatem należy pozostawić do wyschnięcia. Kiedy klej zaschnie, wówczas możemy przewiązać bombkę wstążką i powiesić na choince.

Samodzielnie udekorowane bombki mieniącym się brokatem to nie jedyny pomysł na stworzenie tak efektownych ozdób bożonarodzeniowych. Jeśli jesteś miłośniczką tych połyskujących drobinek, możesz je również wykorzystać do przyozdobienia świeczek, które na pewno posiadasz w domu.

Świeczki z brokatem są na ogół dość drogimi akcesoriami, a tymczasem jeśli zdecydujemy się je przygotować całkiem samodzielnie, wówczas poniesiemy jedynie koszt kupna kleju z brokatem, a ten jest bardzo tani. Ponadto będziemy potrzebować świeczkę oraz pędzelek.

Świece oczyszczamy, aby powierzchnia była sucha i czysta, tak samo jak w przypadku bombek. Następnie dekorujemy ją klejem z brokatem. Możemy zrobić cienkie paski bądź wykonać dowolny wzorek. Mogą to być także śnieżynki, które będą kojarzyć nam się z zimową porą, a świeczce nadadzą świątecznego klimatu. Tak udekorowaną świecę można umieścić w podstawce, a następnie zapalić ją na stole.