Ośnieżony lampion na Boże Narodzenie

Jeśli zależy nam na wyjątkowo pięknych i urokliwych dekoracjach na Boże Narodzenie, najlepiej jest je wykonać samodzielnie. Największą zaletą ozdób z masy solnej czy z makaronu jest fakt, że właściwie kolorystykę takich przedmiotów możemy dopasować do własnego mieszkania. Dzięki temu we wnętrzu wyczarujemy iście świąteczny klimat.

Istnieje wiele pomysłów na bożonarodzeniowe ozdoby, które można wykonać zupełnie samodzielnie. Jeśli posiadamy już wyjątkowy stroik z szyszek, być może czas pomyśleć o nieco bardziej oryginalnych przedmiotach. Na okiennym parapecie może pojawić się chociażby ośnieżony lampion na Boże Narodzenie, który będzie piękną ozdobą dla całego wnętrza.

Wykonanie ośnieżonej latarenki na święta nie jest trudne. Taka dekoracja najpiękniej będzie prezentować się, gdy w środku zapalimy niewielką świeczkę. Wówczas blask lampionu wypełni całe wnętrze. Szklane lampiony do dekoracji można nabyć w wielu sklepach z artykułami dekoracyjnymi. Możemy także sięgnąć po dowolne naczynie ze szkła, które także przeobrazimy w lampion.

Przy tworzeniu ośnieżonych lampionów na Boże Narodzenie najlepiej jest kierować się własną kreatywnością. Tylko wtedy uzyskamy latarenkę o niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju wyglądzie. Jeśli nie masz większego doświadczenia w dekorowaniu szklanych przedmiotów sztucznym śniegiem, wówczas na początek możesz spróbować wykonać ciekawą ozdobę niedużego kieliszka.

Do stworzenia ozdoby-ośnieżonej latarenki będziemy potrzebować szklane naczynie (lub gotowy lampion), sztuczny śnieg (do kupienia w sklepach z artykułami dekoratorskimi, można go również poszukać w sklepach internetowych lub na aukcjach w sieci), klej oraz niewielki pędzelek.

Pierwszym etapem jest nałożenie kleju na lampion (można go nałożyć na całości lub jedynie na wybrane fragmenty). Gdy klej zostanie już nałożony, wówczas należy obtoczyć latarenkę w sztucznym śniegu. Lampion następnie pozostawiamy na kilka chwil, aby klej mógł zaschnąć, a sztuczny śnieg dobrze się przykleić. Gdy latarenka będzie sucha, można nałożyć kolejną warstwę sztucznego śniegu (wedle uznania).

Już po kilku dniach nałożony sztucznych śnieg stanie się nieco bledszy, ale dzięki temu uzyskamy efekt zmrożonego śniegu. Ośnieżony lampion na Boże Narodzenie może stać się piękną ozdobą świątecznego stołu, ale taki przedmiot może nam także posłużyć jako upominek dla bliskiej osoby. Lampion wystarczy ładnie zapakować, przewiązać wstążeczką i mamy gotowy prezent na święta Bożego Narodzenia.