Zawieszki choinkowe z włóczki

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który poświęcamy na ogół nie tylko na przygotowywanie tradycyjnych potraw, ale również na dekorowanie domu. Jak się okazuje, większość świątecznych ozdób możemy wykonać zupełnie samodzielnie, sięgając na przykład po pomysły na dekoracje z masy solnej. Możemy też przygotować oryginalne zawieszki choinkowe z włóczki.

Ręcznie wykonane zawieszki na choinkę są nie tylko modne, ale i niepowtarzalne. Mając odrobinę włóczki oraz nożyczki możemy stworzyć naprawdę wiele efektownych dekoracji, które będą wprowadzać świąteczny nastrój w całym naszym mieszkaniu. Takie ozdoby mogą zostać powieszone na bożonarodzeniowym drzewku, które nabierze niebanalnego wyglądu.

Jednym z pomysłów na zawieszkę choinkową z włóczki może być wykonanie świątecznej gwiazdki. Gwiazdka z włóczki jest bardzo prosta do zrobienia, więc z przygotowaniem takiej ozdoby powinien poradzić sobie właściwie każdy. Robótkę należy rozpocząć od owinięcia włóczki dookoła palców, a następnie trzeba ją związać po środku, aby otrzymać kształt kokardki.

Następnym krokiem do wykonania zawieszki-gwiazdki z włóczki jest uformowanie kilku ramion ozdoby (na przykład pięciu). Końce promieni należy przewiązać włóczką, a niepotrzebne końcówki odciąć nożyczkami. Z dłuższego kawałka wykonujemy pętelkę i przymocowujemy ją do piątego promienia. Końce promieni należy dodatkowo poprzecinać.

Efektowna gwiazda z włóczki jest już właściwie gotowa do powieszenia na choince. Jeśli jednak chcemy nadać jej bardziej wyrazistego wyglądu, wówczas możemy przyozdobić ją na przykład perełkami, koralikami czy wieloma innymi świecidełkami. Dzięki takim dodatkom zawieszka choinkowa nabierze blasku i będzie bardzo ładnie mienić się na świątecznym drzewku.

W podobny sposób możemy wykonać także wiele innych ozdób na choinkę z włóczki. Ciekawym pomysłem może być również stworzenie bombek z włóczki, zwłaszcza, że takie dekoracje zrobimy bardzo szybko i bez zbędnych kosztów. Bombki z włóczki będą bardzo oryginalne, więc możemy mieć pewność, że tak udekorowanej choinki nie będzie miał nikt inny.

Zawieszki choinkowe z włóczki są wyjątkowe, głównie ze względu na swoją oryginalność, ale nie tylko. Takie ozdoby są niezwykle proste w wykonaniu. Wystarczy bowiem posiadać kolorową włóczkę i nożyczki, a w kilka chwil można wyczarować przepiękne dekoracje. Zaletą ręcznie wykonywanych zawieszek na choinkę jest przede wszystkim to, że ich kolor możemy dopasować do wnętrza. Co więcej, trzeba też dodać, że ceny takich wyrobów są bardzo niskie.